Užijte si vaši dovolenou u Černého moře, v jednom z nejžádanějších letovisek →

Bulharsko Pomorie

Úvod k letovisku Pomorie

Bulharské letovisko Pomorie patří spíše k těm klidnějším místům, kde strávit pěknou dovolenou u moře. Pomorie je i přesto velmi oblíbené, je to starobylé město, jehož počátky sahají až do 4. století př.n.l. Letovisko leží v jižním Bulharsku přibližně 20 kilometrů severně od Burgasu a 17 kilometrů od další bulharské destinace, letoviska Nesebar.

Jaká je letní dovolená v této oblasti? Jaké tu jsou pláže a jaké tu je podnebí? Na vše se podrobně podíváme…

Oblast Pomorie, Bulharsko

Pomorie svým vzhledem připomíná nedaleký Nesebar. Jeho stará část totiž také leží na poloostrově, i když ne na tak úzkém jako v případě Nesebaru.

Letovisko Pomorie a jeho krásné pláže. Máme ty nejnižší ceny!

Pomorie – stručná historie

V minulosti bylo toto pobřežní město důležitým přístavem a obchodním centrem. Nejvíce vzkvétalo za období Římské říše. Ačkoliv je město tak staré, staré budovy se nedochovaly. Na počátku 20. století zachvátil město velký požár a téměř vše zde shořelo. Jinak by to tu prý vypadalo velmi podobně jako v již zmiňovaném Nesebaru.

Výhodou letoviska je jeho blízkost (10 km) k burgaskému letišti. Transfer z letiště trvá řádově opravdu jen minuty.

pomorie
<strong>Pohled na letovisko Pomorie</strong><br /> <span style="font-size: 9px;">zdroj: wikipedia.org autor: Boby Dimitrov</span>

Pláže a koupání v letovisku Pomorie

V Pomorie se můžete vykoupat na dvou pěkných plážích. První pláž, která leží severně od starého centra, je velmi dlouhá a jemně písčitá. Neobvyklé je, že její odlehlejší část v podstatě tvoří jakousi hranici mezi Černým mořem a Pomorijským jezerem, které leží hned za ní. Bude se Vám líbit její poloha. Je to z ní velmi blízko do starobylého centra letoviska. Pokud budete bydlet v hotelu právě u této pláže, tak jak na pláž, tak do centra to budete mít opravdu kousek. Máte-li rádi soukromí, vydejte se po pláži dál na sever, dál od místních hotelů. Čím dál půjdete, tím méně lidí na pláži. Pro lepší představu se koukněte do mapy na konci této stránky.

Druhá pláž je menší a je situována jižním směrem od letoviska. Je klidnější, vzhledem k tomu, že u ní není tolik hotelů a že je přeci jenom situovaná dál od centra. Jižní pláž má dvě nevýhody. Není tak jemně písčitá, můžete narazit dokonce i na kameny. Navíc mi zde moře přišlo kalnější, možná do konce špinavější. Přisuzoval jsem to relativně blízkému Burgasu, jehož průmysl přilehlé moře zcela určitě ovlivňuje.

Jednoznačně doporučuji severní pláž, jedna z nejhezčích v Bulharsku. Na plážích jsou za poplatek k dispozici jak slunečníky, tak lehátka a je tu i pestrá nabídka vodních sportů.

Dovolená v letovisku Pomorie

Dovolená v tomto letovisku je klidnější než třeba v nedalekém vyhlášeném bulharském letovisku Slunečné pobřeží nebo ve oblasti Zlaté písky. A i když místní pláže nejsou tak široké, jsou krásné, zejména pak ta severní, je na nich méně lidí a ve výsledku se mi líbili mnohem více. Ale posoudit to musíte sami. Dovolená v Pomorie může být za pár tisíc Vaše – seznam nejlevnějších nabídek zájezdů ZDE.

Zájezdy do letoviska Pomorie. Máme ty nejnižší ceny!

 

Aktuální počasí Pomorie

V celé oblasti panuje příjemné středomořské klima. Zimy bývají studenější, než třeba v Itálii nebo v Tunisku, ale ty Vás trápit nemusí. Do Bulharska pojedete pravděpodobně na dovolenou a tedy v období hlavní koupací sezóny. Vše o charakteru místního podnebí, teplotách vzduchy i teplotách moře v jednotlivých letních měsících, květen, červen. červenec, srpen a září se dozvíte na stránce Počasí Pomorie, Bulharsko.

[forecast location=“Pomorie, Bulgaria“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro letovisko Nesebar“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow=‘%%high%%°/ %%low%%°‚ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Mapa Bulharsko – Pomorie

Letovisko Pomorie leží cca 20 kilometrů severně od bulharského města Burgas. Podívejte se na mapu, ať získáte lepší představu o tom, jak město, tak jeho pláže a okolí vypadá…

Bulharsko Pomorie
3, hlasů: 1
Naposledy aktualizoval David dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *