Užijte si vaši dovolenou u Černého moře, v jednom z nejžádanějších letovisek →

Památky

Bulharsko je mezi turisty oblíbené především díky svému pobřeží, díky zlatavým, jemně písčitým plážím a pěknému Černému moři. V hlavní sezóně míří spousta lidí do oblíbených bulharských letovisek jako je Sozopol, Primorsko, Slunečné pobřeží apod. a při tom zapomínají na to, že Bulharsko je bohatá země nejen díky svým plážím, ale také díky památkám. Památky v Bulharsku rozhodně stojí za vidění.

Památky v Bulharsku

Mnohé z bulharských památek jsou zapsány do seznamu světového dědictví UNESCO.

Vyražte za plážemi a architekturou Nesebaru. Týden od 5 100 Kč/osoba. Více ZDE

Nesebar

Nesebar je velmi oblíbené bulharské letovisko, které je zároveň i z architektonického hlediska významnou bulharskou lokalitou. Staré centrum Nesebaru leží na úzkém poloostově vyčnívajím do Černého moře. V oblasti téměř celého Bulharska se vystřídalo mnoho civilizací, např. Thrákové, Byzantci nebo Řekové, a každá z nich právě zde v Nesebaru po sobě zanechala jedinečné stopy. Místní architektura je specifická tím, že se tu střídá mnoho stylů. K vidění tu jsou byzantské kostely, staré baziliky, hradby a Biskupský palác, který je největším turistickým lákadlem.

Byzantská architektura v Nesebaru
<strong> Byzantská architektura v Nesebaru</strong></a><br /> <font style="font-size: 9px;">zdroj: wikipedia.org autor: vacacionesbulgaria.com</font>

Více o Nesebaru, o jeho charakteru, plážích, počasí a okolí si přečtěte zde. Toto město je na památky opravdu bohaté. K tomu si přidejte krásné písčité pláže v okolí a hned je jasné, proč je to jedno nejoblíbenějších letovisek v Bulharsku.

Rilský monastýr / Rilski manastir

Rylský monastýr je nejvýraznější ukázkou pravoslavné architektury v Bulharsku. Je největším a nejhezčím klášterem celého Bulharska, a proto je významnou památkou. Je původně z 10. století a byl vystavěn jižně od hlavního města Bulharska Sofie. Klášter je obehnán velikými hradbami.

Ivanovo – skalní kostely

Ivanovo je město v severovýchodním Bulharsku. Je známé především díky mnišským kostelům, kaplím a klášterům, které byly vybudovány ve skalách pomocí přírodních i umělých jeskyň. Většina z nich pochází ze 12. až 14. století a i toto místo je v seznamu kulturního dědictví UNECSO. Stojí za návštěvu.

Thrácká hrobka v Kazanlaku

Thrácká hrobka v Kazanlaku je další z významných bulharských památek. Byla postavena někdy během hélenistického období, cca ve 4. století př.n.l., nicméně její přesné stáří není známo. Uvnitř hrobky je mnoho původních nástěnných maleb.

Ty nejdůležitějsí památky v Bulharsku bohužel nejsou příliš blízko bulharskému pobřeží. Jedinou výjimkou je město Nesebar. Proto je pro turistu, který do Bulharska letí letadlem za účelem relaxace u moře, poměrně obtížné se k památkám dopravit. Památky můžete ale objet, pokud se vydáte do Bulharska autem.

Památky
Ohodnoťte
Naposledy aktualizoval David dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *