Užijte si vaši dovolenou u Černého moře, v jednom z nejžádanějších letovisek →

Počasí Slunečné pobřeží

Dovolená na Slunečném pobřeží již v názvu nese příjemné počasí, které na Vás v této lokalitě čeká. Sluníčko kam jen oko pohlédne a příjemné rozlehlé pláže na břehu Černého moře.

Počasí Slunečné pobřeží Bulharsko

Slunečné pobřeží je nejznámější destinací Bulharska, a to především díky stabilním letním teplotám. V černu bývá mnohdy ještě chladno, proto s celodenním relaxováním ve vodě nepočítejte. Začátkem července nebo již koncem června se však mění role. Teploty míří strmě vzhůru až ke třiceti stupňům Celsia. V letních měsících v průměru proprší maximálně 5 dní. Spíše se však jedná o dny, kdy na obloze můžete vidět bouřkové mraky, než o dny kdy celý den prší. Teploty nepřesahující 30°C jsou vhodné především pro děti a postarší cestovatele. Pokud hledáte tropické vedra, vydejte se spíše na dovolenou do Egypta, například počasí v Sharm El Sheikhu nabízí teploty k 40°C, což se o Bulharsku rozhodně říci nedá.

 Teploty během roku

Přehled průměrných teplot dle jednotlivých měsíců.

Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Teploty vzduchu 3°C 3°C 7°C 13°C 18°C 24°C 30°C 29°C 26°C 19°C 11°C 5°C
Teploty vody 6°C 5°C 5°C 9°C 14°C 19°C 22°C 24°C 22°C 17°C 13°C 9°C
Denní svit 2 h 3 h 4 h 6 h 8 h 9 h 11 h 10 h 8 h 6 h 3 h 2 h

 

Přehled nejlevnějších zájezdů pro Slunečné pobřeží ZDE

Teplota vzduchu

Na dovolenou do Bulharska se v zimě rozhodně nevydáte, pro dovolenou o Vánocích doporučuji spíše Egypt, počasí v Egyptě je i během zimy stále ke koupání. Během jara, či spíše počátku léta to už s Bulharskem nevypadá tak tragicky. Teploty jsou o něco málo příjemnější jak u nás v České republice. V červenci a srpnu zde panují středozemní vedra. Teploty okolo 30°C doplňuje příjemný mořský vánek.

Teplota moře

S teplotou vody se to má následovně. Pro ostřejší schlazení můžete navštívit Bulharsko do začátku června. Moře u Slunečného pobřeží se totiž začíná oteplovat až v průběhu léta. Proto to července lze očekávat s chladnější vodou. O letních prázdninách se však teploty blíží k takovým, že lze strávit ve vodě i několik hodin v kuse.

Předpověď počasí Slunečné pobřeží

Předpověď pro následujících sedm dní ve Slunečném pobřeží

[forecast location=“Varna“ caption=“Aktuální předpověď počasí Varna“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Počasí Slunečné pobřeží
2.6, hlasů: 9
Naposledy aktualizoval David dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *