Užijte si vaši dovolenou u Černého moře, v jednom z nejžádanějších letovisek →

Počasí Varna

Letovisko Varna je vyhledávané turisty z celé Evropy. Největší sezonu zažívá od června do konce září. V jiných měsících je zde spíše liduprázdno, právě kvůli počasí.

Počasí Varna Bulharsko

Počasí ve Varně je ideální pro rodiny s menšími dětmi nebo postarší cestovatele. V letních měsících jsou totiž teploty přívětivé i pro ty nejmladší. Horké počasí  zde nepanuje a Slunce není příliš agresivní, jako je tomu například u počasí v Egyptě nebo počasí v Turecku. Vydáte-li se na dovolenou od konce června do začátku září, neuděláte chybu. V průměru budete mít každý den slunečno s teplotami nad 27°C a Sluníčkem na obloze až 11 hodin denně. Teploty moře jsou v létě přímo ideální jak pro delší koupání, tak pro osvěžení.

Pokud byste snad uvažovali nad dovolenou ve Varně v zimních měsících, musím Vás zklamat. Teploty zde nepřesahují mnohdy ani 5°C. Pokud uvažujete nad zimní dovolenou, zvolte například destinaci Hurghada nebo Marsa Alam v Egyptě.

Teploty v průběhu roku

Průměrné teploty v jednotlivých měsících vzduchu i teploty moře. Denní svit je udáván v hodinách, kdy je jasně vidět Slunce na obloze.

Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Teploty vzduchu 3°C 3°C 7°C 13°C 18°C 24°C 29°C 28°C 25°C 19°C 10°C 5°C
Teploty vody 6°C 5°C 5°C 9°C 14°C 19°C 21°C 23°C 21°C 17°C 13°C 9°C
Denní svit 2 h 3 h 4 h 6 h 8 h 9 h 11 h 10 h 8 h 6 h 3 h 2 h

 

Přehled nejlevnějších zájezdů do Varny ZDE

Teploty Varna

Teploty vzduchu

Jak z tabulky můžete vidět, pravděpodobnost pořádání zájezdu před začátkem dubna je téměř nulová. Cestovní kanceláře pořádají zájezdy do Varny spíše až začátkem května, počasí tomu více než nasvědčuje. Teploty to začátku prázdnin nejsou příliš tropické. Podobají se teplotám panující v našich končinách. Proto doporučuji návštěvu Varny pro ty, kteří více než relaxování na pláži dají přednost průzkumu okolí a památek.

Naopak léto je slunečné a teplé. Teploty přejí i těm více náročnějším – pro opravdu tropické počasí je vhodné zvolit jižněji položené státy, například dovolená v Tunisku může být správnou volbou. Teploty ve Varně se drží těsně pod 30°C do začátku září, poté se začíná znovu ochlazovat a s ustupujícími letními teplotami odjíždějí u turisté.

Teploty moře

Jak už to s vodou bývá, dává si načas. Předprázdninové teploty vody jsou spíše pro mírně otužilejší. Pokud hledáte celodenní radovánky v Černém moři, vydejte se na dovolenou do Varny v průběhu letních prázdnin. Moře bude mít příjemnou teplotu nad 22°C.

Předpověď počasí Varna

Aktuální výhled počasí ve Varně na 7 dní

[forecast location=“Varna“ caption=“Aktuální předpověď počasí Varna“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Počasí Varna
4.3, hlasů: 4
Naposledy aktualizoval David dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *