Užijte si vaši dovolenou u Černého moře, v jednom z nejžádanějších letovisek →

Bulharsko Obzor

Úvod k letovisku Obzor

Obzor je malé přímořské městečko ve středním Bulharsku a klidné letovisko s nádhernými plážemi. Obzor se Vám bude líbit. A pokud dáte přednost klidnějšímu prostředí před davy turistů v jiných a více známých bulharských letoviscích jako je Slunečné pobřeží nebo Zlaté písky, tak si toto místo zamilujete.

Zájezdy do letoviska Obzor. Máme ty nejnižší ceny!

Oblast Obzor, Bulharsko

Městečko leží 60 kilometrů jižně od Varny a asi 75 kilometrů severně od Burgasu. Pokud se odsud vydáte směrem na jih, tak než dojedete do samotného Burgasu, tak projedete oblíbeným Slunečným pobřežím, malebným Nesebarem, potom minete letovisko Pomorie a hned za ním už je Burgas. Obzor je zasazen do zeleného prostředí, terén se mírně svažuje směrem k moři a celá oblast působí svěže. Nebojte, žádná vyprahlá příroda jako v okolí tuniského Monastiru, ráz krajiny je blízký té chorvatské.

Ačkoliv je Obzor malé městečko, je tu docela živo. Je plný domorodých restaurací a obchodů. Ubytovací zařízení jsou rozeseté po městě. Ale nebojte, k moři je to kousek. Pár hotelů je ve městě přímo u pláže, nové jsou taktéž u pláže, ale už ne přímo ve městečku. Nová výstavba je severně od Obzoru.

Podél pláže se táhne malý park, který je nově vystavěný a plný novodobých turistických atrakcí včetně zřícenin apod.

Kam na výlet?

Budete-li mít chuť, vyrazte na výlet do okolí. Buď využijte nabídku fakultativních výletů pořádaných cestovkou a nebo si můžete půjčit auto a okolní města navštívit sami. Za vidění stojí letovisko Nesebar, především jeho staré centrum a potom také město Varna se svým nádherným městským parkem, severně od Obzoru.

pláž obzor
<strong>Pěkné bulharské pláže</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">zdroj: freedigitalphotos.net</span>

Pláže a koupání v letovisku Obzor

V Obzoru, tak jako všude v Bulharsku, je písečná pláž. Pláž je čistá a vzhledem k menšímu počtu turistů i prostorná. Pláž je dlouhá, je přímo u letoviska a pokračuje dál na sever. Přišlo mi, že čím severněji člověk šel, tím širší pláž byla. Právě severně od Obzoru, těsně vedle pláže, se stavějí nové hotely.

Vstup do vody je pozvolný, a tak je místo ideální i pro rodiny s malými dětmi. Někdy, pokud zafouká vítr, se můžou zvednout poměrně velké vlny, které znepříjemňují vstup do moře. Někoho to může odradit, mě se to naopak líbilo. Pokud jste někdy navštívili severo-italské pobřeží kolem Benátek nebo Djerbu v Tunisku, tak si vlny dokážete představit.

Dovolená v letovisku Obzor

Dovolená v letovisku Obzor je opravdu pěkná. Klidné místo, v pěkném prostředí a s hezkým pobřežím. Mohu vřele doporučit všem, kteří mají rádi pohodu a oželí chybějící přístav nebo historické centrum.

Další výhodou nejen dovolené v tomto letovisku, ale v podstatě ve všech bulharských letoviscích, je nízká cena. Ceny v Bulharsku jsou nižší než v Česku a to dokonce i v oblíbených přímořských oblastech. To se samozřejmě odráží i na cenách leteckých zájezdů.

Přejděte na náš seznam aktuálně nejlevněších nabídek.

Klid a pohoda v letovisku Obzor, levné zájezdy ZDE

Aktuální počasí Obzor

Vše o charakteru místního podnebí, teplotách vzduchu i teplotách moře v jednotlivých letních měsících, květen, červen. červenec, srpen a září se dozvíte na stránce Počasí Obzor, Bulharsko – teploty moře a teploty vzduchu.

[forecast location=“Obzor, Bulgaria“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro letovisko Nesebar“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow=‘%%high%%°/ %%low%%°‚ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Mapa Bulharsko – Obzor

Podívejte se kde leží letovisko Obzor u bulharského pobřeží.

Bulharsko Obzor
4.6, hlasů: 40
Naposledy aktualizoval David dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *