Užijte si vaši dovolenou u Černého moře, v jednom z nejžádanějších letovisek →

Měna v Bulharsku

Čím platit v Bulharsku?

Oficiální měnou v Bulharsku je bulharský lev (bulharsky Лев).

Název kočkovité šelmy, lva není není v této části Balkánského poloostrova nijak výjimečný. Stejné název má i měna v sousedním Rumunsku a v Moldávii.

Běžně používanou zkratkou pro bulharskou měnu je lv nebo lb, v bankách a směnárnách se však setkáte s jejím mezinárodním označením, se zkratkou BGN. Jeden bulharský lev se dělí na 100 tzv. stotinek.

Směnný kurz bulharské měny

Aktuální kurz české koruny vůči bulharskému levu je 13,1 CZK/BGN.

Aktuální kurz bulharského leva vůči euru je 1,95 BGN/EUR.

Aktuální kurz bulharského leva vůči americkému dolaru je 1,53 BGN/USD.

Bulharský leva – mince a bankovky

V Bulharsku je v oběhu 7 mincí, s hodnotami 1, 2, 5, 10, 20, 50 stotinek a 1 lev. I v případě bankovek se setkáte se 7 různě hodnotnými druhy. Bankovky jsou tisknuty v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20, 50 a 100 leva.

Kde bulharskou měnu směnit?

Doporučuji směnit měnu již v České republice před výjezdem do ciziny. Výhodou je, že se v domácím prostředí snadno orientujeme a dokážeme posoudit nabídky jednotlivých směnáren. V zahraničí nejspíše otestujeme jednu, maximálně dvě směnárny a vyměníme peníze zde. Bulharskou měnu nabízí každá směnárna i banka. Doporučuji směnit ještě před začátkem sezony, kdy směnárny uměle navyšují hodnotu měn v turistických destinací.

Neposledním důvodem proč měnit doma je výhodnější kurz. V zahraničí totiž počítají se směnou jejich měny turisty, proto nemají důvod tlačit ceny směrem dolů.

Měna v Bulharsku
3.4, hlasů: 8
Naposledy aktualizoval David dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Jeden komentář k “Měna v Bulharsku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *