Užijte si vaši dovolenou u Černého moře, v jednom z nejžádanějších letovisek →

Bulharsko Sozopol

Úvod k destinaci Sozopol

Letovisko Sozopol patří k těm nejvyhledávanějším přímořským destinacím v celém Bulharsku. Leží na malém poloostrově, který vyčnívá do Černého moře. Od známého přímořského města Burgas je vzdálené pouhých 35 km jihovýchodním směrem. Pro Vaši lepší orientaci přikládám na konec stránky mapu Sozopolu a jeho okolí.

Oblast Sozopol, Bulharsko

Sozopol je turisticky vemi dobře vybaven, a proto obavy, že by Vám tu při Vaší dovolené v Bulharsku něco chybělo, rozhodně nejsou na místě.

Zájezdy do letoviska Sozopol. Máme ty nejlevnější nabídky!

Historické centrum letoviska je chráněné organizací UNESCO. Ve městečku člověk prochází úzkými klikatými uličkami, které dotváří nezapomenutelnou atmosféru. Ulice jsou lemované původní černomořskou zástavbou z 18. století.

Přístav sozopol
<strong>Malebný přístav v Sozopolu</strong></a><br /> <font style="font-size: 10px;">zdroj: wikipedia.org</font>

Sozopolský mětstký park

Malý poloostrov, na kterém leží i ta nejstarší část města, přechází v pevninu a právě zde je i mnoho zeleně, tzv. centrální sozopolský park. Z parku je to na jednu stranu blízko k místnímu přístavu, půjdete-li na druhou stranu, tak dojdete k městské pláži. V parku je mnoho fontán a laviček, které vybízejí k příjemnému posezení ve stínu vrostlých stromů, odkud můžete pozorovat ruch bulharské života.

Apartmány a hotelové komplexy leží v nové části Sozopolu, která je od centrálního parku situována na jih a jihovýchod. Jak zde, tak ve starém centru najdete mnoho restaurací a obchůdků. Nutno říci, že mnoho z nich nabízí akorát zbytečné harampádí, a proto nejsou turicticky nijak zajímavé.

Příjezd do Sozopolu

Pokud se do letoviska vydáte s cestovkou, budete cestovat letadlem a přistanete na letišti v Burgasu po necelých 2 hodinách letu z ČR. Transfer z letiště trvá 25 minut.

Pláže a koupání v letovisku Sozopol

Přímo v letovisku najdete dvě zlatavě písčité pláže. Ta první, menší leží kousíček od městského přístavu hned u historického centra města a městského parku. Poloha pláže je vskustku netradiční, ale bude se Vám líbit. Je to z ní kamkoliv do města opravdu blízko. V průvodci jsem se dočetl, že se za vstup na pláž platí. Nikdy nic ale po mě nechtěl a na pláž jsem tak chodil volně. Za poplatek jsou pak lehátka a slunečníky.

Druhá pláž se nachází kousek jižněji od té první. Je větší, cca 2 kilometry dlouhá. Pláže na sebe navzájem nenavazují. Odděluje je skalistý poloostrov, který je pokryt místní zástavbou. Vzhledem k poloze této pláže vůči centru Sozopolu, je prostornější a o něco více klidnější.

Na plážích si můžete pronajmout slunečníky (za 5 leva na den, víc o bulharské měně), je tu široká nabídka vodních sportů a dokonce i tobogán. Opět Vám doporučuji nahlédnout do mapy (nejlépe satelitní), abyste získali o místních plážích lepší obrázek.

Aktuální počasí Sozopol

[forecast location=“Sozopol, Bulgaria“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro letovisko Sozopol“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow=‘%%high%%°/ %%low%%°‚ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Dovolená v letovisku Sozopol


Zájezdy do letoviska Sozopol. Máme nejnižší ceny!


Mapa Bulharsko – Sozopol


[google-map-v3 width=“745″ height=“350″ zoom=“12″ maptype=“hybrid“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Sozopol{}4-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Bulharsko Sozopol
5, hlasů: 1
Naposledy aktualizoval David dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *