Užijte si vaši dovolenou u Černého moře, v jednom z nejžádanějších letovisek →

Bulharsko Ravda

Úvod k letovisku Ravda

Ravda je malé bulharské letovisko na pobřeží Černého moře. Leží v jižním Bulharsku. Necelé 4 kilometry severně od městečka Ravda je architektonicky bohaté letovisko Nesebar, pokud byste se z Ravdy vydali po pobřeží směrem na jih, po zhruba 8 kilometrech byste dorazili do letoviska Pomorie, ze kterého to už není daleko do významného bulharského pobřežního města Burgas.

Oblast Ravda, Bulharsko

Ravda byla původně obyčejnou rybářskou vesnicí, až později si podnikatelé všimli místních jemně písčitých pláží a začali tu budovat turistické letovisko.

Ravda láká na pěkné pláže a klidnou atmosféru. Vyberte si zájezd ZDE

Letovisko je dobře položené. Na severovýchodě pomalu srůstá se známnějším a malebnějším Nesebarem, do kterého míří turistů více. Tam lze z Ravda dojít dokonce pěšky. Kus po pláži, potom kousek po silnici a zase po pláži. Mezi oběma městy jezdí i MHD. Nad Nesebarem je Slunečné pobřeží, taky vele známá bulharská lokalita. Jižně odsud je již zmiňované Pomorie a hlavně Burgas, z kterého máte možnost se vydat dál po bulharském pobřeží na jih.

Pokud sem vyrazíte na dovolenou, doporučuji si předem zjistit, kde přesně leží Váš hotel. Není tu pravidlem, že musí být přímo u pláže. Pár jich tu je dál, osamoceně stojících v okolních polích. Proto při výběru hotelu/apartmánu mějte zvýšenou pozornost.

vodní sporty
<strong>Dovolenou v letoviku Ravda si můžete zpestřit vodními sporty</strong></a><br /> <font style="font-size: 10px;">zdroj: freedigitalphotos.net</font>

Pláže a koupání v letovisku Ravda

Letovisko má opravdu pěkné pláže. Jsou čisté a písečné. Nejsou zase tak široké jako jinde v Bulharsku, ale to nemusí vadit vzhledem k menší počtu koupajících se turistů. Mají pozvolný vstup do vody, proto se sem můžete vydat klidně i s malými dětmi.

Mezi letoviskem Ravda a již mnohokrát skloňovaným Nesebarem je dokonce aquapark. Aquapark není přímo u pobřeží, je u hlavní silnice, a proto je skvěle dostupný. Je vidět na satelitních snímcích. Pro lepší představu, kde aquapark leží, se koukněte do mapy Bulharska na konci této stránky.

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nenapadá mě žádné mimo bulharské letovisko, ke kterému Ravdu přirovnat. Možná snad jen Tabarka v Tunisku. Pojedete-li ale třeba na dovolenou do Turecka, tak tam na tento ráz města nenarazíte nikde.

Dovolená v letovisku Ravda

Ravda je letovisko pro lacinou a klidnější dovolenou. Turisté sem nemíří tak masově jako do některých jiných oblíbených letovisek v Bulharsku, a proto si tu člověk opravdu odpočine.

Nespornou výhodou jak Ravdy, tak celého Bulharska je nízká cena zájezdů. Podívejte se na seznam aktuálně nejlevněších nabídek dovolených.

Zájezdy do letoviska Ravda. Máme ty nejnižší ceny!


Počasí Ravda

Vše o charakteru místního podnebí, teplotách vzduchy i teplotách moře v jednotlivých letních měsících, květen, červen. červenec, srpen a září se dozvíte na stránce Počasí Ravda, Bulharsko.

[forecast location=“Nesebar, Bulgaria“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro letovisko Nesebar“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow=‘%%high%%°/ %%low%%°‚ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Mapa Bulharsko – Ravda

Zde přikládám mapa s vyznačenou polohou letoviska. Sami vidíte, že od Nesebaru je to opravdu kousek.

[google-map-v3 width=“745″ height=“350″ zoom=“12″ maptype=“hybrid“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Ravda{}4-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Bulharsko Ravda
3.3, hlasů: 3
Naposledy aktualizoval David dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *