Užijte si vaši dovolenou u Černého moře, v jednom z nejžádanějších letovisek →

Bulharsko Primorsko

Úvod k destinaci Primorsko

Primorsko je menší městečko, ale velmi oblíbené přímořské letovisko v jihovýchodním Bulharsku. Primorsko se nachází 52 km jihovýchodně od Burgasu a 20 km jižně od dalšího známého bulharské letoviska Sozopol. Má 3700 stálých obyvatel je to jeden z hlaních cílů českých turistů, kteří míří strávit svoji letní dovolenou právě sem do Bulharska.

Oblast Primorsko, Bulharsko

Stará část Primorska leží na malém poloostrově, který je jak ze severní, tak z jižní strany obklopen písečnými plážemi. Více o místních plážích napíšu dále. Na staré centrum plynule navazuje novější zástavba. V této části města leží většina ubytovacích kapacit a také se zde v posledních letech hodně staví. Výhodou je blízkost všech hotelů k jedné ze dvou místních plážích.

Zájezdy do Primorska za pár tisíc. Máme ty nejlepší nabídky!

Primorsko
<strong>Pohled na Primorsko</strong></a><br /> <font style="font-size: 10px;">zdroj: wikipedia.org autor:Boby Dimitrov</font>

Za letoviskem se zvedá zelená kopcovitá krajina. Letovisko, tak na působí velmi svěže a nikoliv jako oblíbené destinace v Tunisku nebo v Egyptě.

Primorsko je již řadu let vyhledávané především českými a slovenskými turisty. Hoteliéři jsou na to připraveni, a tak se nedivte, když dostanete jídelní lístek v restauraci přímo v češtině. V Primorsku je dokonce české informační turistiské centrum.

Pláže a koupání v letovisku Primorsko

Už jsem uvedl, že se v Primorsku můžete koupat na dvou plážích, jedna se táhne na sever od letoviska, druhá na jih od letoviska. Obě dvě jsou písečné, velmi dlouhé a mají pozvolný vstup do vod Černého moře.

Severní pláž je ta, v jejíž blízkosti leží převážná část místních hotelů a apartmánových domů. Pláž je od zástavba oddělena betonovou zdí. Zeď můj dojem z tohot letoviska nijak nezkazila a je velmi účelná. Zabraňuje tomu, aby vítr vanoucí od moře vyfoukával jemný písek z pláže do ulic a k hotelům. Zeď ale nelemuje pláž v celé její délce. Čím dál na sever se vydáte, tím méně bude lidí na pláži a tím víc bude divočejší. Za pláží je přírodní rezervace, která chrání místní písečné duny. Pokud máte rádi mořské vlny, pak tato severní pláž je pro Vás jako stvořená. Nevím čím to, obě dvě pláže jsou natočeném téměř stejným, východním směrem, ale zde na severní pláži byly vlny o poznání větší.

pohled na primorsko
<strong>Pohled na Primorsko a okolní pláže</strong></a><br /> <font style="font-size: 10px;">zdroj: wikipedia.org autor:Boby Dimitrov</font>

Výrazně delší pláž je ta, která se z Primorska táhne na jih. Od samotného letoviska ji odděluje řeka, která se tu vlévá do moře. Řeku musíte překonat po lávce a až pak přijdete na pláž.

Na obou plážích si můžete pronajmout lehátka a slunečník. Cena se pohybuje okolo 65 českých korun na den. Taktéž tu najdete mnoho barů a občerstvení. Na plážích bývá poměrně dost rekreantů, ale vzhledem k jejich šířce i délce se lidi rozutečou.

Aktuální počasí Primorsko

Počasí v Primorsku jsem věnoval celou jednu stránku. Najdete na ní charakter místního počasí v jednotlivých letních měsících – květen, červen, červenec, srpen a září.

[forecast location=“Primorsko, Bulgaria“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro letovisko Primorsko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow=‘%%high%%°/ %%low%%°‚ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Dovolená v letovisku Primorsko

Dovolená v Primorsku není nijak drahá. Spíš naopak. I to je důvod, proč sem míří plno Čechů. I když se to zdá neuvěřitelně, týden u moře seženete klidně za 5 500 Kč, samozřejmě včetně letecké dopravy.

Zájezdy do letoviska Primorsko. Máme nejnižší ceny!


Mapa Bulharsko – Primorsko


[google-map-v3 width=“745″ height=“350″ zoom=“12″ maptype=“hybrid“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Primorsko, Bulgaria{}4-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Bulharsko Primorsko
5, hlasů: 1
Naposledy aktualizoval David dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *