Užijte si vaši dovolenou u Černého moře, v jednom z nejžádanějších letovisek →

Počasí Sozopol

Pokud se chystáte na dovolenou do Bulharska, určitě jste našli také letovisko Sozopol. Turisty je tato destinace velmi vyhledávaná, jelikož počasí v Sozopolu je opravdu to, co Vás na dovolené nezklame.

Počasí Sozopol Bulharsko

Letovisko Sozopol je přibližně 35 kilometrů od Burgasu, což předpovídá, že místní klima bude podobné počasí v Burgasu. Stejně tak, jako v jiných destinací Bulharska, i zde platí zlaté pravidlo, že na dovolenou vyrazte nejdříve koncem května. Do této doby jsou teploty mírné a moře spíše studené, než osvěžující. V měsíci červnu se však karta obrací, Slunce začíná být na obloze více jak 9 hodin a tím dostatečně prohřívá nejen pevninu, ale i moře. Koncem června dosahuje počasí svého maxima a toho se drží po celé prázdniny. Teploty okolo 30°C, mírná osvěžující vánek a kvalitní dostatek slunečních paprsků. Díky „nižším“ teplotám, Sozopol doporučuji především rodinám s malými dětmi. Neboť vysoké teploty, které panují například v Egyptě, nejsou to nejlepší, co malým dětem můžete dopřát. V Sozopolu průměrně proprší 3 až 5 dní během měsíců května, června, července, září a října.

Teploty

Přehled průměrných teplot během roku v oblasti Sozopol

Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Teploty vzduchu 5°C 5°C 10°C 15°C 20°C 25°C 30°C 29°C 25°C 19°C 11°C 6°C
Teploty vody 5°C 5°C 9°C 11°C 16°C 20°C 24°C 25°C 21°C 17°C 13°C 9°C
Denní svit 2 h 3 h 4 h 6 h 8 h 9 h 11 h 10 h 8 h 6 h 3 h 2 h

 

Přehled nejlevnějších zájezdů do Sozopolu  ZDE

Teplota vzduchu

Průměrné teploty vzduchu v jednotlivém měsíci lze vyčíst z grafu. Co Vás však bude nejspíš zajímat, je maximální teplota o letních měsících. Například v červnu teploty během dne vyšplhají i k 30°C! Obvykle se však zastaví na sedm a dvaceti. V červenci a srpnu rtuť teploměru atakuje i 35° hranici. Nebývá výjimkou její překonání.

Teplota moře

Teplota vody v oblasti poloostrova Sozopolu je téměř po celý rok spíše osvěžující. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen. Díky tomu lze předpokládat příjemnou teplotu moře během celých letních prázdnin. Proto se rozhodně nebojte vyrazit na dovolenou do Bulharska během tohoto období.

Předpověď počasí

Podívejte se na přehled počasí v následujícím týdnu.

[forecast location=“Sozopol“ caption=“Aktuální předpověď počasí Sozopol“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Počasí Sozopol
3.8, hlasů: 4
Naposledy aktualizoval David dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *