Užijte si vaši dovolenou u Černého moře, v jednom z nejžádanějších letovisek →

Dovolená Bulharsko

Bulharsko, země Balkánského poloostrova, země slunných dovolených a dlouhých jemně písčitých pláží. Bulharsko bylo vždy cílem českých a československých turistů a dovolená u moře tu má dlouhou tradici. Ostatně po dlouhá desetiletí to byla jedna z mála zemí, do které jsme směli jezdit na naši letní dovolenou k vyhřátému moři. Po revoluci v roce 1989 však zájem opadl, Češi začali objevovat jiné destinace. Začali jezdit na dovolenou do Řecka, na dovolenou do Turecka a na dovolenou do severoafrického Egypta.

Mám však dojem, že v posledních letech zájem o Bulharsko opět prudce stoupá. Není se čemu divit, je to jedna z nejlevněších zemí, do které se můžeme za mořem vypravit.

 

Máme ty nejlevnější nabídky zájezdů, denně aktualizované. Přesvěčte se!

 

pomorie
<strong>Dovolená v krásném letovisku Pomorie</a></strong><br /> <span style="font-size: 9px;">zdroj: wikipedia.org autor: Boby Dimitrov</span>

Proč jet na dovolenou do Bulharska?

Důvodů je celá řada…

Nízká cena dovolené

Trochu netradičně začnu rovnou finanční stránkou. Bulharsko je jedna z mála zemí, do které jsou nabízené zájezdy stále poměrně levné. Cenově se dá Bulharsko srovnat například s Chorvatskem, které určitě všichni znáte. Chorvatsko je ale položené mnohem severněji, proto se zde v Bulharsku ohřejete i opálíte více. Ještě lze Bulharsko srovnat s Tureckem nebo s Tuniskem, ve kterým je poměrně také levně a hlavně teplo.

7-denní letecký zájezd do Bulharska s ubytováním ve 4* hotelu a s polopenzí seženete už za 6 500 Kč. Samozřejmě platí, že last-minute zájezdy ještě před začátkem hlavní turistické sezóny budou ty nejlevnější. U All Inclusive zájezdu si zhruba jednu tisícovku připlatíte.

Podívejte se na náš denně aktualizovaný seznam nejlevnějších zájezdů právě do Bulharska.

V Bulharsku jsou pěkné pláže

Většina bulharských pláží je písčitá, i když tu a tam se najdou ojedinělé výjimky. Bulharské pobřeží měří bezmála 400 km, z toho zhruba 1/3 tvoří právě písečné pláže, zbytek má více skalnatější charakter. Budete se možná divit, ale právě zde v Bulharsku najdete celkem 7 pláží, které získaly prestižní mezinárodní ocenění „Blue flag“. Jedná se například o pláže v letoviscích Pomorie, Sozopol nebo Nesebar.

Dovolená u Černého moře v Bulharsku od 5 300 Kč/os.

Výhodou většiny pláží je fakt, že mají pozvolnější vstup do moře. Ale neděste se, není zas tak pozvolný, abyste museli jít 100 m od břehu proto, abyste si zaplavali. Nicméně pláže jsou vhodné i pro ty nejmenší děti.

Bulharsko je blízko

Pokud na dovolenou do Bulharska poletíte přímým spojem z ČR, let do Burgasu netrvá ani dvě hodinky. Než se v letadle pořádně rozkoukáte, tak už budete vystupovat.

pláž
<strong>V Bulharsku jsou pěkné pláže</strong></a><br /> <span style="font-size: 10px;">zdroj: freedigitalphotos.net</span>

Bulharská letoviska

V Bulharsku je spousta přímořských měst i malých vesniček. Uvádím přehled těch nejznámnějších, nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších. Detailní informace včetně aktuálního počasí, popisu pláží a teplot moře najdete po rozkliknutí Vámi vybrané destinace…

Dovolená v Bulharsku v letošním roce? Myslím, že je to skvělá volba. Koukněte se na náš seznam nejlevnějších zájezdů.

Dovolená Bulharsko
Ohodnoťte
Naposledy aktualizoval David dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *