Užijte si vaši dovolenou u Černého moře, v jednom z nejžádanějších letovisek →

Burgas

Burgas je architektonicky významné bulharské město na pobřeží Černého moře. Je to čtvrté největší město v Bulharsku a po Varně druhé největší bulharské pobřežní město a letovisko. Leží u Burgaského zálivu, který se zde, v jižním Bulharsku zakrojuje do pevniny. Svým regionálním významem mi připomíná turecké letovisko Antalya, které je střediskem Turecké Riviéry. Ovšem Burgas je co do počtu obyvatel mnohonásobně menší, žije zde 215 tisíc lidí.

Oblast Burgas, Bulharsko

V oblasti se nacházejí tři velká jezera. Město je v podstatě sevřeno vodními plochami ze všech čtyř stran. Z východu je to Černé moře a z ostatních stran to jsou právě tyto jezera. Koukněte do mapy na konci této stránky.

První osada tu byla založena už ve starověku, žádné starověké památky se však nedochovaly. I přesto však vězte, že Burgas rozhodně stojí za návštěvu. Především potom jeho centrum, které je turisticky velmi atraktivní. Centrum města je protkané širokými bulváry, které jsou lemovány kavárnami a restauracemi.

Letiště v Burgasu

Burgas je nejen turisticky atraktivní destinace, ale je to i hlavní brána do jižního Bulharska. V Burgasu je totiž významné mezinárodní letiště, které odbavuje většinu charterových letů z Evropy. Ať už si vyberete dovolenou s pobytem přímo v Burgasu nebo v některém z vyhlášených jiho-bulharských letovisek (namátkou Sozopol, Primorsko, Pomorie nebo Slunečné pobřeží), potom přistanete právě tady. Přímý let z ČR netrvá ani dvě hodinky. Z letiště se do Burgasu dostanete autobusem. Pravděpodobně ale budete cestovat s cestovkou, potom pro Vás budou hned připraveny autobusy, které Vás rozvezou k hotelům a samotného Burgasu si tedy moc neužijete.

Pláže a koupání v letovisku Burgas

Hlavní burgasská pláž je dlouhá, prostorná a písečná. Pláž je od samotného města oddělena rozlehlým městským parkem, který se táhne podél pláže a tvoří tak příjemnou přírodní bariéru, která jednak poskytuje stín před poledními paprsky, tak i zabraňuje městskému hluku, aby Vás při odpočinku na pláži jakýmkoliv způsobem rušil.

Park, kterým se k pláži prochází, je plný soch, fontán a starých stromů. U pláže je i několik velkých mol. Po tom největším, který je na jižním okraji pláže, se dá dojít až na jeho samotný konec a odtud pozorovat ruch místního přístavu, rybáře i mořské vlny, které se tu o molo tříští.

Dovolená v letovisku Burgas

Přímo do Burgasu moc cestovních kanceláří zájezdy nenabízí. Některé tento název používají k označení celé oblasti jiho-bulharského pobřeží a ukrývají pod ním tak známá okolní letoviska… Nesebar, Slunečné pobřeží apod. Dovolená v Bulharsku má několik nesporný výhod, ceny jsou ve srovnání s jinými destinacemi (Řecko či Egypt) mnohem nižší a při tom místní pláže nabízejí veškerý komfort a jsou jemně písčité.

Aktuální počasí Burgas

Vše o charakteru místního podnebí, teplotách vzduchy i teplotách moře v jednotlivých letních měsících, květen, červen, červenec, srpen a září se dozvíte na stránce Počasí Burgas, Bulharsko.

Mapa Bulharsko – Burgas

Pro lepší představu o poloze tohoto jihobulharského města přikládám mapu. Burgas leží 380 km od hlavního města Sofie a 130 km od dalšího významného pobřežního města, Varny.

Burgas
3, hlasů: 2
Naposledy aktualizoval David dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *