Užijte si vaši dovolenou u Černého moře, v jednom z nejžádanějších letovisek →

Ceny v Bulharsku, ceny potravin

Cenová situace v Bulharsku

Celý obsah této stránky bych mohl shrnout do čtyř slov…V Bulharsku je levně…a už nebylo třeba nic víc dodávat. Pokud Vám tato informace stačí, tak se rovnou můžete kouknout na náš přehled aktuálně nejlevnějších zájezdů do Bulharska a vyrazit na lacinou dovolenou. Pro ty zvídavé z Vás nyní ceny v Bulharsku rozvedu podrobněji…

Bulharsko je země jižního Balkánu, teprve nedávno přistoupilo do Evropské Unie a místní průměrná mzda v roce 2012 činila 9 700 kč. To je v porovnání s českými 24 000 Kč znatelný rozdíl. Už tento fakt dává hrubou představu o tom, na jaké úrovni se ceny asi budou pohybovat.

Obecně platí, že nejlevněji je v bulharském vnitrozemí. Dráž je ve velkých bulharských městech jako je Sofie a Plovdiv. Nejdražší a cenově srovnatelnou oblastí s Českou republikou je bulharské pobřeží. Je to zcela logický důsledek čilého turistického ruchu. Do této oblasti spadají veškerá oblíbená letoviska jako je např. Primorsko nebo Slunečné pobřeží a samozřejmě také i dvě velká pobřežní města, Burgas a Varna.

Bulharsko je na to cenově o něco málo lépe než třeba Turecko, které je ovšem pro Čechy také cenově příznivé. Ceny v Turecku za potraviny tam jsou stejné jako u nás, drahé jsou akorát vstupy do známých tureckých památek.

Ceny v Bulharsku

Pro účel této stánky uvedu ceny v bulharských leva (značeno Lv), což je bulharská měna. 1 bulharský leva je ekvivalentem 13 českých korun. Více o bulharské měně zde.

A nyní už k samotným příkladům…

Ceny v obchodech a na ulicích

 • chleba 0,5 Lv
 • zmrzlina 1 Lv
 • 1,5 litru balené vody 0,8 Lv
 • pivo 1 Lv
 • gyros 3 Lv

Ceny v restauracích

 • hlavní chod 5 až 10 Lv
 • příloha 1 až 2 Lv
 • salát 3 Lv
 • polévka 1,5 Lv

Další příklady cen

 • půjčení slunečníku a lehátek 6 Lv
 • celodenní vstup do Akvaparku v Primorsku 25 Lv

Cena dovolené v Bulharsku

To, že je v Bulharsku levně se příznivě odráží i na cenách leteckých zájezdů. Nejlevnější dovolenou v Bulharsku získáte, když si počkáte na last minute nabídku. Potom týdenní pobyt v jednom z bulharských letovisek a s přímou leteckou dopravou z jednoho z českých nebo blízkých zahraničních letišť koupíte už za 5 400 Kč, ubytování s polopenzí.

Je pravda, že ceny se v zemi rok od roku zvedají, ale nemyslím si, že by se to nějak výrazně odrazilo v cenách zájezdů. Bulharsko totiž přeci jenom není až tak oblíbenou zemí především mezi západoevropskými turisty, a právě proto se hoteliéři budou snažit stávající cenovou hladinu udržet co nejdéle.

Ceny v Bulharsku, ceny potravin
4.3, hlasů: 6
Naposledy aktualizoval David dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *