Užijte si vaši dovolenou u Černého moře, v jednom z nejžádanějších letovisek →

Bulharsko Varna

Úvod k městu Varna

Pokud považujeme město Burgas za regionální metropoli jižní části bulharského pobřeží, potom Varna je centrem severní části bulharského pobřeží. Je to největší bulharské pobřežní město a třetí největší město v Bulharsku (po Sofii a Plovdivu). Ačkoliv se na klasickou dovolenou u moře přímo do Varny nejezdí, město rozhodně doporučuji během vaší letní dovolené na severobulharském černomořském pobřeží navštívit.

Bulharsko = nízké ceny a krásné pláže. Zájezdy jsou zde

Oblast Varna, Bulharsko

Tak jako Burgas, i Varna je poměrně důležitým dopravním uzlem. Jednak tu je velký přístav, ale hlavně je tu letiště, na které přilétávají charterové linky z celé Evropy. Pokud zamíříte do jednoho z oblíbených severobulharských letovisek, např. do letoviska Primorsko nebo do Zlatých písků, přistanete po ani ne dvou hodinovém letu z ČR právě zde.

Město působí velmi příjemně a to i přesto, že zde žije 320 tisíc lidí, a tak je na hlavních bulvárech poměrně rušno. Překvapilo mne, že všude v ulicích jsou vrostlé stromy. V létě se ve městě každou chvíli koná nějaký festival.

Primorskyj park

Varna pláž
<strong>Pláž ve Varně, v pozadí je rozsáhlý park</strong></a><br /> <font style="font-size: 10px;">zdroj: wikipedia.org autor: Harrieta171</font>

Určitě nezapomeňte navštívit Primorskyj park, velký městský park, který se táhne podél pobřeží a tvoří tak mohutnou přírodní bariéru mezi městskou zástavbou a písečnými plážemi. Zajímavostí je, že byl tento park založen českým botanikem.

V parku je Zoo, námořní muzeum s velkými modely lodí, především křižníků, ale i letadel a vrtulníků. Dál v parku najdete akvárium, které Vám přiblíží podmořský život v Černém moři. Je tu také delfinárium, kde se konají pravidelná vystoupení.

Návštěva parku je minimálně na jeden celý den, během kterého si podle chuti můžete odskočit na pláž a zaplavat si a osvěžit se v moři.

Park hodně připomíná park v Burgasu, který se také táhne podél pobřeží, ale ve kterém toho tolik k vidění není.

Každá země má něco do sebe, takovéhle parky při dovolené v Egyptě nebo dovolené v Tunisku rozhodně navštívit nemůžete.

Stručně k památkám a historii Varny

První osada zde existovala už kolem roku 4 200 př.n.l. Právě takto staré vykopávky tu byly nalezeny v 70. letech minulého století. Později se zde vystřídali Řekové i Římané, právě za dob Římské říše získalo místo na důležitosti, představovalo totiž oblastní správní centrum. Ve středověku tu vzkvétal obchod a Varna se stala důležitým přístavem nejen Černého moře, ale i celé středomořské oblasti.

Mimo výše zmíněný park stojí za vidění i některé Varnské památky. Tou nejznámnější jsou staré Římské lázně z 2. století n.l. Potom to jsou zejména velké kostely, kostel Sv. Panny nebo kostel Sv. Athanasia.

Dovolená v letovisku Varna a okolí

Už v úvodu jsem naznačil, že přímo do Varny se na koupačku nejezdí. Je to velké město. Ale velmi blízko, severně od Varny, leží jedny z nejoblíbenějších bulharských letovisek. Je to letovisko Primorsko a letovisko Zlaté písky. Rozklikněte si je a přečtěte si, čím jsou zajímavá a jaké tam je koupání.

Dovolená v Bulharsku má jednu nespornou výhodu, je obecně levnější než v kterékoliv jiné destinaci. Ano, v takové Hurghadě se ohřejete víc a i moře tam bude lepší, ale dovolenou tam strávíte v komplexu hotelu zasazeného do pouště. Zkrátka každému vyhovuje něco jiného.

Zájezdy do Bulharska. Máme ty nejnižší ceny!


Aktuální počasí Varna

Vše o charakteru místního podnebí, teplotách vzduchu i teplotách moře v jednotlivých letních měsících, květen, červen. červenec, srpen a září se dozvíte na stránce Počasí Varna, Bulharsko.

[forecast location=“Varna, Bulgaria“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro letovisko Varna“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow=‘%%high%%°/ %%low%%°‚ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Mapa Bulharsko – Varna

Varna leží u Varnského zálivu. Při pohledu z hora mi topografie Varny hodně připomíná Burgas. Tyto dvě Bulharská města jsou oravdu hodně podobná.

[google-map-v3 width=“745″ height=“350″ zoom=“12″ maptype=“hybrid“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Varna{}4-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Bulharsko Varna
5, hlasů: 1
Naposledy aktualizoval David dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *