©
Pobřeží Albena, autor: Bjørn Giesenbauer / CC
Nessebar Beach Resort ★★★6.930 Kč
nejlepší cena
Lokalita:
Nessebar, Bulharsko
Strava:
All inclusive
Délka:
8, 11, 15 dní
Odlet z:
Praha, Brno, Ostrava
VYBER TERMÍN
Žervai Alexandria Club ★★★★8.700 Kč
Lokalita:
Primorsko, Bulharsko
Strava:
All inclusive
Délka:
8, 11, 15 dní
Odlet z:
Praha, Brno, Ostrava
VYBER TERMÍN

Bulharsko Zlaté písky

Úvod k destinaci Zlaté písky

Zlaté písky (anglicky Golden Sands, bulharsky Zlatni pyasatsi) jsou dle mého názoru vůbec nejznámnějším bulharským letoviskem. Najde ani tak o město jako turistický resort, který se táhne podél dlouhé černomořské pláže. Někdy jsou nazývány perlou Černého moře. Nejprve mi nebylo jasné proč. V letovisku jsou totiž především ubytovací zařízení – apartmány a hotely, a nikde žádné staré centrum s malebným přístavem, což alespoň v mé mysli neodmyslitelně patří k nádhernému přímořskému letovisku. Ale Zlaté písky tento svůj nedostatek dokaží kompenzovat nádhernými, do zlatova zbarvenými plážemi. A právě odtud pochází přívlastek „perla Čreného moře“.

Zlaté písky za pár tisíc. Máme ty nejlevnější zájezdy!

Oblast Zlaté písky, Bulharsko

Letovisko leží necelých 25 kilometrů severovýchodně od bulharské Varny a za odpočinkem sem míří turisté z prakticky celé Evropy včetně Německa, Velké Británie nebo Francie. Celá oblast je svěží a zelené. Téměř hned od moře se krajina zvedá. Budete-li bydlet v hotelu, trochu dál od pláže, pamatujte na to, že ráno půjdete k moři z kopce a odpoledne budete muset vystoupat zase zpátky.

Přírodní rezervace

Až Vás během dovolené u moře (mimochodem tu seženete za pouhých pár tisícovek) omrzí opalování se u moře nebo koupačka v hotelovém bazénu, doporučuji se vydat na procházku do nedaleké přírodní rezervace. Ta je hned za letoviskem. Je to v podstatě listnatý les v mírně kopcovitém terénu, ve kterém při chůzi po vyznačených cestách budete schování ve stínu mohutných stromů. Můžete tak dojít až k velmi starému skalnímu klášteru Aladža.

Pláže a koupání v letovisku Zlaté písky

Místní pláže jsou dlouhé a velmi široké. Ta hlavní, nejdelší pláž měří 4 km. Pláže se ovšem táhnou prakticky po celém pobřeží až do nedalekého města Varna. Šířka pláží místy dosahuje úctyhodných 100 metrů a všude najdete spíše pozvolnější vstup do moře. Zlaté písky jsou tak ideální i pro rodiny s malými dětmi.

Písek opravdu má nádech zlaté barvy. Koupání je pěkné a ani lidí není tolik, na pláži je dostatek místa. Z hlediska prostoru je to tu rozhodně lepší než v letovisku Sozopol nebo Primorsko v jižním Bulharsku.

Podél pláže jezdí turistický vláček. Téměř všude najdete slunečníky a lehátka, které si můžete pronajmout (za cca 60 Kč/den). Na plážích jsou i WC a sprchy, ovšem i ty jsou placené. V době, kdy jsem Zlaté písky navštívil já, tak za WC chtěli 1 leva (1 BGN, více o měně v Bulharsku), za sprchu půl leva.

Dovolená v letovisku Zlaté písky

Letovisko je jako stvořené pro plážovou dovolenou. A pokud dáváte přednost písčité pláži před pláží kamenou nebo oblázkovou, tak Vám Zlaté písky vyjdou jednoznačně vstříc. Tak jako v jiných oblíbených bulharských destinacích, ani zde není dovolená vůbec drahá. Týden u Černého moře seženete již za 7 000 Kč a to přímo v hlavní turistické sezóně.

Zájezdy do letoviska Zlaté písky. Máme nejnižší ceny!


Aktuální počasí Zlaté písky

Počasí v letovisku Zlaté písky jsem věnoval celou jednu stránku. Na ní se dočtete vše o charakteru zdejšího podnebí a uděláte si představu, jaké počasí Vás zde během Vaší letní dovolené bude čekat. Koupací sezóna začíná v květnu a v říjnu. Popsal jsem i počasí v jednotlivých letních měsících – květen, červen, červenec, srpen a září.

Mapa Bulharsko – Zlaté písky


Letovisko se zlatavými plážemi leží 25 kilometrů severně od bulharského města Varna.

[google-map-v3 width="745" height="350" zoom="12" maptype="hybrid" mapalign="center" directionhint="false" language="default" poweredby="false" maptypecontrol="true" pancontrol="true" zoomcontrol="true" scalecontrol="true" streetviewcontrol="true" scrollwheelcontrol="false" draggable="true" tiltfourtyfive="false" addmarkermashupbubble="false" addmarkermashupbubble="false" addmarkerlist="Zlatni pyasatsi{}4-default.png" bubbleautopan="true" showbike="false" showtraffic="false" showpanoramio="false"]