Užijte si vaši dovolenou u Černého moře, v jednom z nejžádanějších letovisek →

Bulharsko zajímavosti

Na první pohled se může zdát, že Bulharsko není nic moc. Opak je ale pravdou. Bulhrasko je poměrně velká země, alespoň na naše české poměry, ty nejzajímavější a turisticky nejatraktivnější místa jsou rozesety po celém Bulharsku, a proto se může jevit, že toho tu tolik není. Ostatně situace je tu podobná jako v jiných zemích. Dovolená v Egyptě i dovolená v Tunisku bude svým způsobem podobné. Ano, v Egyptě jsou pyramidy a v Tunisku je třeba Kartágo, ale i to jsou místa, do kterých je z mnohých letovisek poměrně daleko.

Věděli jste, ža v Bulharsku je celkem 9 míst, které jsou zapsány na seznam USESCO? A není to jenom stará architektura, je to i příroda. Už jenom tento fakt tvrzení, že toho v Bulharsku moc k navštívení vlastně není, vyvrací.

Bulharsko – zájezdy za ty nejnižší možné ceny najdeš ZDE

Zajímavosti v Bulharsku, č. 1: Nesebar

Jedním z bulharských klenotů je staré pobřežní městečko a v současné době i jedno z nejoblíbenějších bulharských letovisek, Nesebar / Nesebr. Staré centrum je vybudováno na úzkém poloostorvě vyčnívajícím do Černého moře a jedinčené svoji architekturou. Vystřídalo se tu totiž několik zcela odlišných civilizací a každá tu po sobě zanechala kus své historie. Přečtěte si o Nesebaru více a třeba právě tam vyražte na pěknou a pohodovou letní dovolenou.

Zajímavosti v Bulharsku, č. 2: Sveštari

Sveštari je stará thrácká hrobka. Stejně jako Nesebar, i ona leží v pobřežní části Bulharska a také je chráněná organizací UNESCO. Hrobka byla objevena až v roce 1982 a má jedinečnou sochařskou výzdobu. V hlavní síni hrobky je do stěn vytesáno celkm deset ženských těl a místo patří k těm nejbohatším památkám z doby Thráků.

Zajímavosti v Bulharsku, č. 3: Národní park Pirin

Je s podivem, že u kus bulharské přírody je zapsán do UNESCA. Je to především Pirinský národní park. Ten je v jihozápadním Bulharsku, a proto je pro turisty relaxující u moře poněkud špatně přístupný. Leda že byste se do Bulharska vydali autem. Dominantou parku je mohutná hora Pirin, která dosahuje úctyhodné nadmořské výšky – 2 914 m. Nečekejte ale, že ráz krajiny bude podobný Krkonoším nebo Alpám, přeci jenom jsme na jižním Balkánu. V NP Pirin poznáte pravou horskou balkánskou krajinu.

pomorie
<strong>Pohled na letovisko Pomorie</strong></a><br /> <font style="font-size: 10px;">zdroj: wikipedia.org autor: Boby Dimitrov</font>

Zajímavosti v Bulharsku, č. 4: Městský park ve Varně

Vra%tmě se ale zpátky na pobřeží. Ve městě Varna, které leží spíše v té severnější části bulharského pobřeží, je nádherný městský park. Park je rozlehlý a táhne se podél místních pláží. Samotná procházka v něm je zpestření dovolené, ale nepojedete sem jen kvůli té procházce. V parku je mnoho zajímavostí. Jen namátkou: Zoo, muzeum starých lodí nebo delfinárium. Podrobné informace o parku jsou zde. Zajímavosti parku uvídíte, pokud si uděláte výlet (alespoň jednodenní) z letovisek, která jsou v okolí Varny…například Zlaté písky.

Zajímavosti v Bulharsku, č. 5: Rilský monastýr / Rilski manastir

Rilský monastýr je nejvýraznější ukázkou pravoslavné architektury v Bulharsku. I on je na seznamu UNESCO, bohužel opět není na pobřeží, nýbrž nedaleko hlavního města Sofie. Je největším a nejhezčím klášterem celého Bulharska, a proto je významnou památkou. Je původně z 10. století a byl vystavěn jižně od hlavního města Bulharska Sofie. Klášter je obehnán velikými hradbami.

Zajímavosti v Bulharsku, č. 6: Ceny zájezdů

Podstatnou, i když ne moc hmatatelnou zajímavostí v Bulharsku jsou ceny leteckých zájezdů. Bulharsko si už dlouho udržuje status levné dovolenkové destinace a ne jinak je to i letos. Týdenní letecké zájezdy za 6 000 Kč/osoba nejsou žádnou raritou.

Jeďte na dovču k Černému moři a navštivte některé bulharské zajímavosti

Bulharsko zajímavosti
4.3, hlasů: 3
Naposledy aktualizoval David dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *