Užijte si vaši dovolenou u Černého moře, v jednom z nejžádanějších letovisek →

Autem do Bulharska, Bulharsko autem 2018

Bulharsko bylo, je a pravděpodobně i v následujících letech bude mezi Čechy oblíbenou zemí pro strávení pěkné dovolené u moře. Byla to jedna z mála přímořských destinací, kam jsme za minulého režimu směli jezdit. Tehdy se jezdilo především autobusy, ale i auty nebo letadly. Dnes většina turistů do Bulharska míří letecky, je to rychlé, pohodlné a bez starostí. Ale i cesta po silnici má svůj půvab. Nehledě na to, že ne vždy se k moři autem dostanete. Pokud zvolíte Egypt nebo Tunisko, tak jinou možnost, než letecky nemáte.

Autem do Bulharska, ano či ne?

Hlavně si uvědomte, že Bulharsko je poměrně daleko. Záleží odkud z Čech kam přesně do Bulharska jedete, ale počítejte se zhruba 1 700 kilometry. Cesta je dlouhá a pro jednoho řidiče hodně náročná, pokud Vás bude řídit víc, tak proč ne.

Jízda autem, respektive jeho řízení Vás musí aspoň trochu bavit, jinak o tomto způsobu dopravy už víc ani nepřemýšlejte. Taky zvažte, proč do Bulharska vůbec jedete. Je to kvůli tomu, abyste se opálili na širokých bulharských plážích a vykoupali se v Černém moři? Nebo toho chcete ze země jihovýchodního Balkánu poznat víc, než jen jedno turistické letovisko? Zajímají Vás národní parky nebo prohlídky některých evropských metropolí?

Do Bulharska pohodlně a levně. Máme nejnižší ceny!

Pokud Vám dlouhá jízda autem nevadí a odpověděli jste kladně na poslední dvě otázky, potom se cesty autem nemusíte obávat a vyražte.

Kudy jet

Buďto to můžete vzít přes Srbsko nebo přes Rumunsko. Vzhledem k tomu, že v Rumunsku nejsou dálnice, tak bych dal přednost první variantě. Vyjeďte z Prahy po D1 na Brno, Bratislavu a Budapešť (460 km). Do Budapešti zajíždět vůbec nemusíte, dá se objet po obchvatu. Potom pokračujte do jihomaďarského Segedínu (690 km). Odtud je to už kousek na srbské hranice, potom pokračujte po dálnici dál na Novi Sad, Bělehrad (900 km) a Niš až do Bulharska. Cesta z Bělehradu k srbsko-bulharským hranicím je dost dlouhá, ale je po dálnici. Hlavní město Bulharska Sofie (1 300 km) není od srbských hranic daleko. Teď ještě zbývá se autem vydat napříč přes Bulharsko, přes Sofii a Plovdiv do Burgasu (1750 km) nebo některého z bulharských letovisek.

autem do bulharska
<strong>Autem do Bulharska</strong>

Tato trasa vede téměř v celé své délce po dálnici. Nutno říct, že kvalita dálnice v Srbsku není nic moc. Až v Bulharsku před Burgasem dálnice chybí, ale v rámci celé trasy z ČR je to zanedbatelný kousek.

Jak dlouho cesta autem trvá?

Budete-li chtít jet nonstop (samozřejmě s malými přestávkami při cestě), tak počítejte s 24 hodinami. V půlnoci vyjeďte z Prahy a kolem následující půlnoci budete na bulharském pobřeží. Google vypočítal, že cesta (tak jak je výše popsaná) trvá 18 hodin. Věřil bych tomu, ale za podmínky, že nebudete dělat přestávky, nikde nebudete čekat na hraničních přechodech a pojedete 130 km/h i po rozbitějších úsecích. Když jsem u té rychlosti. Na dálnicích v Srbsku a v Bulharsku je maximální povolená rychlost 120 km/h.

Když už autem, tak doporučuji cestu rozdělit, ne na dvě části, ale klidně i na víc. Pojedete přes pěkná města počínaje Budapeští a Segedínem a konče Bělehradem a Sofií. Byla by škoda si je neprohlédnout. Ano, cesta se tak autem protáhne na několik dní, ale nebudete monotónní a únavná. Ubytování ve městech hledejte třeba na booking.com

Na kolik cesta autem vyjde?

První výdaje budou za pohonné hmoty. Benzín stojí přibližně ve všech zemích stejně. Na cestu tam počítejte s 5000 Kč a na cestu zpátky s tou samou částkou. Další výdaje budou za dálniční známky, dálniční mýtné a za průjezdy tunely, k benzínu si proto přičtěte dalších 1000 Kč.

Do Bulharska pohodlně a levně. Máme nejnižší ceny!

Závěrem

Cesta je dlouhá, ale rozhodně zajímavá. Hezký roadtrip plný zážitků. Vemte ale na vědomí, že nejedete do západní Evropy, ale na Balkán. Místní poměry, ať už je to v čemkoliv, jsou někde jinde. Cesta autem do Bulharska je dle mého názoru pro dobrodružnější povahy. Není nad pohodlí letadla a zájezdu s cestovkou, pokud mi jde hlavně o dovolenou u moře. Ceny zájezdů do Bulharska jsou nízké, takže pokud volíte cestu autem kvůli financím, tak si moc nepolepšíte. Koukněte se na náš seznam aktuálně nejlevnějších zájezdů do Bulharska a přesvědčte se sami.

Mapa Bulharsko

Tady žádná mapa není a nebude!

Autem do Bulharska, Bulharsko autem 2018
2.5, hlasů: 31
Naposledy aktualizoval David dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

12 komentářů k “Autem do Bulharska, Bulharsko autem 2018

 • Jak to, že v Rumunsku nejsou dálnice?
  Mi přijde, že trasa E81 je z vetší části po dálnicích.

 • Včera jsme se vrátili z dovoloené v Bulharsku. Byli jsme tam už podeváté. Pouze jednou jsme jeli přes Srbsko (asi třetí dovolená) – na hranicích do a ze Srbska jsme strávili asi 4 hodiny + 3 x fronty na mýtnicích. Když jsme se letos v Maďarsku blížili k hranicím, bylo na ceduli upozornění, že se do Srbska čeká 180 minut. Jezdíme trasu přes Rumunsko, kde JSOU vybudovány nové dálnice.(highways in Romania) Co otevřeli nový most přes Dunaj ve Vidin, tak jezdíme tímto směrem a vše je bez problémů. Druhá varianta je směřovat na most v Ruse. Žebrající dítě jsme potkali pouze jednou (asi před 5 lety). Pak byli různí prodavači na hranicích, ale teď už je přechod na dálnici, tak je klid. V Rumunsku se jezdí svižně, problikává se. Nejhůře a nejpomaleji jsme dojížděli domů po Čechách – tragédie.

 • Čímž jste tam proboha jel, když počítáte za benzín 5000,- Kč tam a 5000,- zpět?To vychází na spotřebu kolem 10 litrů na 100 km.

 • Jezdím již deset let jedině přes Srbsko, dálnice Srbsko 120km/h, Bulharsko 140km/h, Nafta tam i zpět cca 6000kč

 • Mám dotaz, mám jet do Primorska osobákem ve čtyřech. Každý má dát na PHM 3.000,-Kč. není to moc? Díky

  • Musíte si náklady vypočítat 🙂 Cesta tam a zpět z Prahy zabere asi 3.500 km. Při průměrné spotřebě 8l / 100 km spotřebujete 280 litrů paliva a při ceně 30 Kč za litr jste na 8.400 Kč za cestu tam a zpět. Takže cena je tak akorát. Počítejte opotřebení auta, dálniční poplatky.

 • Ydravím, nemohl bz mi někdo dát podrobnou trasu z ČR přes Rumunsko? Nějakou vyzkoušenou s co nejvíce dálnicema? Děkuji moc

  • Nevím, odkud vyjíždíte a proto začnu Maďarskem.
   Gyor, obchvat Budapešti, Szeged, Nádlac, Arad, Deva, Sebes, Sibiu, Ramnicu Valcea, Pitesti, obchvat Bukurešti, Jilava, Giurgiu, Ruse (to už je v BG).
   V Rumunsku je již dost km dálnice.
   Z Nádlaku až před Devu, od Devy (pozor na nezvyklý nájezd. NEZAZMATKOVAT) až za Sibiu. potom z Pitesti do Bukurešti. A do Giurgiu je dvouproudovka.
   Doporučuji, asi 30 km před Bukureští odbočit na Vanatorii Mici, Ghimpati, Giurgiu. Cesta je užší, klikatá, ale minimální provoz.
   Tuto trasu jem jel již 13x.

 • Zdravím, něco podobného je sepsaného i zde, ale nesedí mi tam ta cesta… jel jste už někdo podle ní? http://vsekolemcestovani.cz/radynacestu/autem-do-bulharska-vse-co-potrebujete-vedet/

 • Jeli jsme do Bulharska v srpnu přes Maďarsko, Srpsko. Maďarsko po obědě srpsko v večer až noc na celnici nikdo na branách volno v noci Bulharsko ráno v 8 hodin na pláži. Jezdili jsme autem ob den na výlety cena za naftu a poplatky do 10000 Kč. Dovolená pro 2 dospělí a 2 děti na 16 dní s plnou penzí v hotelu s bazénem na 21500 Kč útrata za hospůdky, výlety lodí a blbosti do 10000 Kč. Celkem za dovolenou 42000 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *