Užijte si vaši dovolenou u Černého moře, v jednom z nejžádanějších letovisek →

Počasí Pomorie

Letovisko Pomorie je nedaleko letiště v Burgasu, což zaručuje nejen perfektní dovolenou, ale také krátký čas na cestě z letiště do hotelu. Počasí Vás zde může jen mile překvapit, alespoň tedy v plné sezoně.

Počasí Pomorie Bulharsko

Do tohoto letoviska míří především zkušení cestovatelé, kteří ví co od své dovolené chtějí. Letní teploty, které v Pomorie panují dosahují v červenci a srpnu i lehce nad 30°C. Průměrný denní svit činí přes 10 hodin a Slunce na obloze uvidíte téměř každý den osamocené. V Pomorie totiž není zvykem, aby příliš pršelo – pokud stále zůstáváme u letních měsíců. Počátek června může být trošičku chladnější co se teploty moře týče. Osvěžující ochlazení však přebíjí příjemné teploty k procházkám po místních památkách a malebném městečku.

Vyrážíte-li na dovolenou s dětmi, buďte si jistí, že si dovolenou na plno užijete. Slunce není tolik agresivní jako může být v Turecku či na jihu Tuniska. Ačkoliv alespoň minimální krytí v podobě vodě odolných opalovacích krémů se plně doporučuje. Teplota moře v letních měsících dosahuje i příjemně teplých 27°C.

Teplotní přehled

Průměrné teploty dle jednotlivých měsíců jasně naznačují, kdy se vyplatí vyrazit na dovolenou do Pomorie.

Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Teploty vzduchu 3°C 3°C 7°C 13°C 18°C 24°C 30°C 28°C 25°C 20°C 10°C 5°C
Teploty vody 6°C 5°C 5°C 11°C 16°C 21°C 25°C 26°C 21°C 17°C 13°C 9°C
Denní svit 2 h 3 h 4 h 6 h 8 h 9 h 11 h 10 h 8 h 6 h 3 h 2 h

 

Přehled nejlevnějších zájezdů do Pomorie ZDE

Podrobně o teplotách

Počátkem roku bývá velmi chladno, není se čemu divit, však zeměpisná šířka se téměř shoduje s tou naší. V průběhu jara přejí teploty turistům mířící do Pomorie za památkami. S nástupem léta začíná mířit do tohoto letoviska stále víc a víc turistů. Teplota vzduchu totiž v červnu stále jen a jen stoupá. Maximální teploty mohou dosahovat v průběhu července a srpna i 32°C. Spíše však počítejte s teplotami pod třicítkou. Teplota moře bývá velmi příjemná. Děti na pláži ani nepoznají, že si hrají několik hodin a rodičům bude divné, že stále nezlobí. Slunce na obloze uvidíte skoro polovinu dne, díky tomu se voda prohřívá až na 27°C a zůstává prohřátá do konce letní sezony.

Předpověď počasí Pomorie

Podrobný týdenní přehled o počasí v Pomorie.

[forecast location=“Pomorie“ caption=“Aktuální předpověď počasí Pomorie“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Počasí Pomorie
5, hlasů: 1
Naposledy aktualizoval David dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *