©
Pobřeží Albena, autor: Bjørn Giesenbauer / CC
Nessebar Beach Resort ★★★6.930 Kč
nejlepší cena
Lokalita:
Nessebar, Bulharsko
Strava:
All inclusive
Délka:
8, 11, 15 dní
Odlet z:
Praha, Brno, Ostrava
VYBER TERMÍN
Žervai Alexandria Club ★★★★8.700 Kč
Lokalita:
Primorsko, Bulharsko
Strava:
All inclusive
Délka:
8, 11, 15 dní
Odlet z:
Praha, Brno, Ostrava
VYBER TERMÍN

Bulharsko Slunečné pobřeží

Úvod k letovisku Slunečné pobřeží

Slunečné pobřeží (anglicky Sunny beach, bulharsky Slanchev Bryag/Slănčev Brjag) je největší bulharské letovisko. Jeho oblíbenost je dána především místními plážemi. O nich se podrobně rozepíšu ale až dále v textu. Letovisko Slunečné pobřeží leží 5 kilometrů severně od dalšího bulharského letoviska Nessebaru a 30 kilometrů od bulharského města Burgas. Letovisko je opravdu poměrně veliké, a proto i dost rozlehlé. Na první pohled Vás možná zarazí socialistický ráz místních budov. Ale není se čemu divit. Jsme přeci v Bulharsku. Pojďme se na něj podívat podrobněji, aby jste se ujistili, že Vás zde Vaše dovolená bude bavit.

Dovolená v letovisku Slunečné pobřeží za pár tisíc. Máme ty nejlevnější zájezdy!

Oblast Slunečné pobřeží, Bulharsko

Letoviko se podobá další bulharské černomořské destinaci – Zlaté písky, které najdete kousek od bulharského města Varna. Je podlouhlé a lemuje pobřeží Černého moře v délce necelých 10 kilometrů. Terén se za letoviskem mírně zvedá a přilehlé kopce jsou porostlé zelení.

V letovisku na každém kroku čistota a místní pláž je lemována dlouhou pobřežní promenádou, při které najdete mnoho obchodů, kaváren a restaurací. Jak už jsem zmínil, je to poměrně velké letoviko. Ještě větší je potom třeba Antalya, která leží při pobřeží Středozemního moře v Turecku. (Raději na dovolenou do Turecka? Čtěte více)

Co kromě nádherných pláží letovisko nabízí?

Tak především si svoji dovolenou můžete zpestřit návtěvou jednoho ze dvou místních akvaparků. Jeden je v severní částo Slunečného pobřeží, druhý je situován jižněji, mezi Slunečným pobřežím a letoviskem Nessebar. Za celodenní dospělé vstupné zaplatíte 34 bulharských leva.

Další atrakcí je divadlo pod otevřeným nebem, ve kterém můžete po dni plném opalování a koupání se v moři, strávit pěkný večer a zažít kulturní zážitek.

Pláže a koupání v letovisku Slunečné pobřeží

Krásná a veliká pláž je jemně pícčitá a je necelých 9 kilometrů dlouhá. Má i úctyhodnou šířku, tu bych odhadl na 150 až 200 metrů. Dokážete si tak představit, že tu je dostatek místa i pro plážové hry a stavbu hradů z písku. Místo ideální pro rodiny s dětmi. Jak z důvodu písečné pláže, tak charakteru přilehlého mořského dna, je tu totiž pozvolný vstup do vody.

Místní pláž za svůj vzhled a čistotu několikrát získala ocenění Modré vlajky. Na pláži si můžete půjčit jak lehátka, tak slunečníky a využít široké nabídky vodních sportů. Pláž mi připomínala pláže v severní Itálie, které jste možná mnozí z Vás již někdy navštívili.

Dovolená v letovisku Slunečné pobřeží

Máme ty nejnižší ceny zájezdů právě na Slunečné pobřeží, i do celého Bulharska. Koukněte se na ně.

Zájezdy do letoviska Zlaté písky. Máme nejnižší ceny!

 

Aktuální počasí Slunečné pobřeží

Detail počasí na slunečném pobřeží. Tam se dozvíte vše o charakteru místního podnebí, teplotách vzduchy i moře v jednotlivých letních měsících, květen, červen. červenec, srpen a září. Přečtěte si o počasí více, ať víte, co jaké teploty po příjezdu na Vaši letní dovolenou čekat.

Mapa Bulharsko – Slunečné pobřeží

Letovisko Slunečné pobřeží leží 30 kilometrů severně od bulharského města Burgas. Viz. přiložená mapa Bulharska…