Užijte si vaši dovolenou u Černého moře, v jednom z nejžádanějších letovisek →

Červen: jaké je počasí v Bulharsku v červnu?

Ať se teprve rozhodujete nebo již máte koupenou svou dovolenou v Bulharsku na letošní léto, určitě by vás mohla zajímat situace s aktuálním počasím v červnu. Měsíc červen je pro Bulharsko velmi důležitým, dochází totiž k rapidnímu vzrůstu průměrných, ale i maximálních teplot. Červen pro Bulharsko znační příchod hlavní turistické sezony.

Červnové teploty v Bulharsku

Jak jsem již nastínil, teplota a jejich hodnota začíná v červnu průběžně, ale rapidně, stoupat. Z květnových teplot, kdy se rtuť stěží vyšplhala k 22°C, se v červnu díky slunnějšímu počasí stává symbol nadcházejícího léta. V červnu se totiž v Bulharsku průměrné teploty dostávají k 22°C, maximální pak i přes 25°C! Večery bývají ještě chladnější, proto si nezapomeňte přibalit mikinu nebo svetr. Teplejší počasí například panuje v červnu v Turecku.

Teplota moře v červnu

Bulharské pobřeží se v červnu, alespoň v první polovině měsíce, nestihlo příliš ohřát. Počítejte tak s teplotou vody Černého moře okolo 20°C. Což ke koupání bohatě stačí, ale celodenní radovánky si zde nedopřejete. Poslední týden června již nasává červencové teploty a proto není výjimkou voda o teplotě 22°C. Nejteplejší je moře samozřejmě v srpnu, kdy se dostává až k 24°C. Teploty u pobřeží jsou vesměs shodné, ať už jste v okolí Burgasu, Pomorie, Slunečného pobřeží nebo v lokalitě Zlatých písků.

Levná dovolená v Bulharsku – červen

Obrovskou výhodou měsíce června, oproti červenci nebo srpnu, jsou laciné zájezdy. Zejména v prvních 14 dnech měsíce bývají kapacity zájezdů nevyprodané a proto cestovní kanceláře přicházejí s řadou levných nabídek na last-minute zájezdy. Bulharsko a červen může být tak pro spoustu zájemců velmi zajímavou alternativou, ať už vůči last-minute do Turecka nebo dovolené v Tunisku.

Červen: jaké je počasí v Bulharsku v červnu?
4.5, hlasů: 4
Naposledy aktualizoval David dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *